České nebo zahraniční?

Jsem asi naivní, když přemýšlím o věcech, které se mě netýkají? Nebo možná týkají ?

Zaráží mě reakce někteří spoluobčanů odsuzujíc obchody vietnamců , stejně do nich chodí běžně nakupovat drogerii a  ošacení ?   Mě samotné je jedno, kdo je majitelem prodejny potravin ,  klidně tam může prodávat bezzubý,  beznohý , černý nebo bílý.  Vždy mě zajímá  zboží!  Někdy to není cena, i když nekupuji předražené zboží. U zeleniny a ovoce je to vždy kvalita.      Minulý týden se otevřela nová prodejna na náměstí a já jsem za ní ráda.   Nadchl mě výběr zeleniny a ovoce.    Naladilo mě na dobrou  notu milé přivítání,  poděkování a  pozdrav s  úsměvem.   Zaráží mě chování  některých Kosteláků , kteří si myslí,  že s  nimi prodejci pásly husy.  Tykání cizím lidem mezi  dveřmi je  neodpustitelné!   Kdyby tam u pokladny stála Češka, tak vstoupí se skloněnou hlavou a bez pozdravu.  Nezastávám se vietnamské komunity, ráda bych si nakoupila i  u českých prodejců ,ale bohužel to nejde.      Někteří tvrdí, že nám berou práci a malým obchodníkům tržby. Dříve všichni hořekovali nad supermarketem,  kteří udávali ceny.

Dnes nám vadí  vietnamci ,kteří  mají své prodejny nabyté k prasknutí.  V dnešní době možnost podnikání se otvírá  všem,  jen mít odvahu.  Znáte někoho s takovou  otevírací  dobou o  víkendech i  svátcích. Proč si nikdo v Kostelci netroufá otevřít pořádný krámek se zeleninou?? Říká se, že není v Kostelci kupní síla,  všichni neodjíždějí za prací ! A co ostatní, nemají   nárok na pěkné citrony nebo jablka?

Asi by tento byznys nepřinesl do kapsy podnikatelů tučné měsíční tržby, tak jak by si   někdo představoval! Tak to vše zůstalo na obchodnících s Asie!     Do doby než najdu lepší prodejnu a nebo se v nové prodejně nepokazí v kvalitě, budu chodit k nim bohužel Vaše Anaha