Velikonoční

Máte doma už vše naleštěno a navoněno???

Velikonoce jsou přece za dveřmi!!!

Ve váze v obýváku stojí narcisky, v kuchyni na velikonočním ubruse zlatý déšť – žlutá neodmyslitelně k Velikonocům patří, i když budu muset ubrus přeprat.

Na oknech se na nás smějí zajíčci a kuřátka z nálepek, ale zdá se, někdo zaspal dobu, zahlédla jsem i sněhuláky a sněhové vločky :)

V rychlosti zaběhnout daleko od silnice na kopřivy (olovo nás nepřemůže) a nebo do sámošky pro špenát a upéct pekáč nádivky, kterou všichni milují.

V pátek se pro krásu a zdraví umýt studenou vodou – BRR -, ale kdo by chtěl být do smrti ošklivý? Máme na výběr jen dvě možnosti :D Buď a nebo???

Nezapomenout zadělat na mazanec, formu na beránka (opět forma je na místě, kde by ji nikdo nečekal) a ten správný podnos na něj a svátky mohou začít.

Zapomněla jsem na vajíčka – rychle sehnat slupky z cibule, nebo barvičky a nálepky a je hotovo.

Děti, které tak rádi do teď pomáhali (příspěvek do kasičky jim pomůže), se najednou někam vytratí – možná s tátou pletou pomlázku??

Úklid zbyde, jak jinak, na nás!

Než půjdeme spát, nezapomenout strčit lahvinku do lednice něčeho na posilněnou – vždyť než ty „starší“ koledníci oběhnou všechny známe, jsou úplně vysílení.

Ráno si musíme přivstat – porovnáme a posbíráme některé věcičky, co už jsme večer nestihli.

A už nezbývá nic jiného, než čekat kdo se objeví ve dveřích jako první :D

Po náročném dopoledni rychle připravit dobrý oběd a potom vyrazit do ulic. Vždyť je přece sváteční den a kdo by odolal procházce a kopečkové zmrzlině za odměnu??

 

Vaše Anaha